Marianna Gurba

Gdy trzeba gdzieś ulokować kreatywność, poczucie humoru, wrażliwość, spryt i czujne oko, okazuje się, że fotografia nadaje się do tego idealnie!

Należę do pokolenia fotograficznego przełomu – zabawę ze zdjęciami zaczynałam w dzieciństwie jeszcze na kliszach. Po kupnie i sprzedaży kilku kolejnych aparatów dotarłam do miejsca, w którym pasja fotograficzna zdecydowanie przykryła wszystkie inne.

Moją największą fotograficzną przygodą do tej pory były Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, podczas których koordynowałam pracę prawie 50 fotografów z Polski i świata, i do których przygotowania zatrzymywałam w kadrach przez dwa lata pracy Komitetu Organizacyjnego.

Podczas sesji zdjęciowych lubię rozładowywać atmosferę, więc przed moim obiektywem nawet bardzo nieśmiali dają radę się otworzyć.

Gdy odkładam aparat, gram na pianinie, gitarze i… w piłkę nożną. ⚽

W fotografii bardzo lubię supermoc fotografów – możemy zatrzymywać czas! 😉 A gdy chwila jest piękna, to przecież chcemy, żeby trwała – przynajmniej na zdjęciu!

Dogadam się po polsku, angielsku, włosku, a jak przyjdzie potrzeba, to i po portugalsku. I zrozumiem hiszpański – ale tylko powoli. 😉 Na migi też się uda, więc chętnie zwiedzę z aparatem cały świat.
Marianna Gurba

 

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.Adam Mickiewicz

 

Zobacz galerię → ZDJĘCIA

Skontaktuj się → KONTAKT